Vandens gręžiniai

 

VndensGrezimo vandens grezinis

Jūsų patogumui aprašėme kaip parinkti, į ką atkreipti dėmesį ir kaip įrengti savo vandens gręžinį. Aprašėme visus etapus, taip pat ir mūsų atliekamus darbus.

Vandens gręžinio eksploatacinės kolonos parinkimas

Gręžinių konstrukcija (skersmuo, vienkolonė ar teleskopinė) turi būti parenkama  pagal užsakovo pageidaujamą išgauti vandens kiekį, įvertinus konkrečios vietovės    geologines – hidrogeologines sąlygas. Norint išgauti didesnius kiekius vandens, negalima sumažinti gręžinio skersmens.

Vandens gręžinio eksploatacinės kolonos diametras parenkamas pagal norimą gauti vandens kiekį:

2012-09-12 09.15.28

 • Eksploatacinės vamzdžių kolonos diametras D125 – apie 6 m3/val. našumo
 • Eksploatacinės vamzdžių kolonos diametras D140 – apie 12 m3/val. našumo
 • Eksploatacinės vamzdžių kolonos diametras D165 – apie 22 m3/val. našumo
 • Eksploatacinės vamzdžių kolonos diametras D195 – apie 50 m3/val. našumo
 • Eksploatacinės vamzdžių kolonos diametras D325 – apie 80 m3/val. našumo

 Vandens gręžinio filtro parinkimas ir montavimasGręžinio filtras apipilamas sijotu smėlių (frakcija 0-4 mm).

Filtrai yra:

 • Tinklinis skvarbumas – 14%
 • Profilinis – skvarbumas – 20%
 • Plyšinis – skvarbumas – 4%

Vandens gręžinio filtrą būtina parinkti taip, kad jis užtikrintų reikiamo vandens kiekio pritekėjimą ir kuo ilgesnį jo tarnavimo laiką.

 Žvalgybinis gręžinys ir geofiziniai matavimai

Prieš įrengiant vandens gręžinį galima atlikti žvalgomąjį gręžimą  ir geofizinius tyrimus. Geofizinio tyrimo metu galima nustatyti gręžinyje esančių vandeningų sluoksnių gylį, parenkame pagal užsakovo poreikius tenkinantį vandeningą sluoksnį ir nustatome tikslų gręžinio filtro nuleidimo gylį. Gręžinio geofizinio tyrimo metu galime nustatyti visus, eksploatavimui tinkamus, vandeningus sluoksnius, kurie gręžinio gręžimo metu gali būti nepastebėti.

 Vandens gręžinio registravimas Lietuvos geologijos tarnyboje

Baigus vandens gręžinio įrengimo darbus, užsakovui išduodamas pasas su techniniais gręžinio duomenimis ir vandens cheminės analizės rezultatais.

 • Vandens gręžinio geologinių sluoksnių aprašymas
 • Vandens gręžinio konstrukcija
 • Vandens gręžinio hidrogeologiniai parametrai (būtini giluminio siurblio parinkimui).
 • Vandens cheminė analizė (nitratų, nitritų, geležies koncentracija, kalkių kiekis)

Pagal gręžinio hidrogeologinius duomenis rekomenduojamas eksploatacinis gręžinio našumas ir vandens kėlimo įranga. Jei gręžinys nenaudojamas ilgiau nei pusę metų, jį reikia hermetiškai uždaryti. Nusprendus visiškai nebenaudoti gręžinio, jį būtina likviduoti. Tinkamai išgręžtas gręžinys gali tarnauti apie 100 metų.

Remontuojant gręžinį nereikia nei leidimo, nei specialaus projekto. Gręžiniui suteikiama 5 metų garantija.

Vandens gręžinio įrengimas

GEOAZIS VANDENS FILTRAI (2)

Norint eksploatuoti išgręžta vandens gręžinį, reikia įrengti vandens tiekimo sistemą. Kai įrengiame gręžinius vienam ar dviem namams, siurblinės galime ir neįrengti. Tokiais atvejais siurblius gręžiniuose montuojame specialaus adapterio pagalba, o gręžinio viršų uždengiame dangčių (pvz: aliumininiu, plastikiniu arba guminiu).

Kai iš vieno gręžinio vanduo tiekiamas keliems vartotojams ar statiniams, tenka projektuoti ir įrengti siurblinę. Siurblinės matmenys priklauso nuo joje montuojamos įrangos. Siurblinėje turi būti įrengta ventiliacija, jinai turi būti padengta hidroizoliacine medžiaga.

Vandens pakėlimo įranga

Vandeniui pakelti iš išgręsto gręžinio naudojame giluminius siurblius. Siurblių paskirtis yra pakelti vandenį iš gręžinio ir paduoti jį per vandentiekio tinklus vartotojams. Vanduo iš gręžinio dažniausiai pakeliamas giluminiais siurbliais. Atskirais atvejais, kai gręžinyje vandens lygis slūgso 6-8 m gylyje arba aukščiau, galima naudoti išcentrinius siurblius.

Slėgio palaikymo įranga

images-2 IMG_0593

Šiuo metu įrengiamos vandens tiekimo sistemos su įsiplėtimo indais arba dažnio keitikliais. Jos padeda išvengti vandens užsistovėjimo užsiteršimo, sumažina sistemos matmenys.

Vandens tiekimo sistemose su įsiplėtimo indais, siurblio įjungimą ir išjungimą reguliuoja slėgio relė per siurblio apsaugos pultą. įsiplėtimo indai tarnauja kaip hidroakumuliaciniai (sumažina hidraulinius smūgius). Įrengiant vandens tiekimo sistemas su įsiplėtimo indais labai svarbu nustatyti įsiplėtimo indo dydį.

Sistemos, kur siurbliai valdomi dažnio keitiklių su slėgio davikliais pagalba, efektyvios esant netolygiam vandens vartojimui (kai vandens gręžinių naudojasi daug vartotuoju). Dažnio keitiklio pagalba yra užtikrinamas pastovus slėgis sistemoje.

Jungiamoji armatūra ir montavimo darbai

Apjungti vandens pakėlimo įrangą ir slėgio palaikymo įrangą yra naudojamos aukštos kokybės medžiagos. Vandentiekio trasos yra klojamos nemažiau nei 1,5 metro gylyje, tam kad išvengti užšalimo žiemos metų.

 

ĮRANGOS MONTAVIMO DARBAMS SUTEIKIAMA 5METŲ GARANTIJA.

PASLĖPTIEMS DARBAMS 10 METŲ GARANTIJA PAGAL LR ĮSTATYMUS.
 
VISAI ĮRANGAI IR MEDŽIAGOMS SUTEIKIAMA 2 METŲ GARANTIJA.

IŠSIPLĖTIMO INDAMS SUTEIKIAMA 5 METŲ GARANTIJA.

Grįžti atgal