Geoterminiai gręžiniai ir šilumos siurbliai

Geoterminio šildymo sistema yra labai ekonomiška, todėl yra puiki alternatyva šiuolaikiniams patalpų šildymo variantams, kuriems reikia kur kas daugiau investicijų.

Veikimo principas pagrįstas žemės viduje esančios magmos šilumos panaudojimu, kuri šildo viršutinius dirvožemio sluoksnius. Būtent geoterminė šiluma yra tokio šildymo pagrindas, o jos veikimas atliekamas naudojant specialų siurblį. Šis elementas montuojamas ant paviršiaus, o šachtoje sumontuoti visi reikalingi šilumokaičiai.

Vanduo, einantis per šį siurblį, pašildomas ir vėliau naudojamas įvairiems namų ūkio poreikiams. Vienas pagrindinių tokio šildymo privalumų yra efektyvumas, nes žinoma, kad namo geoterminis šildymas, tiksliau, jo siurblys, sunaudoja apie vieną kW energijos, o naudingoji galia – apie keturis – šešis kW.

Norint įrengti kokybišką geoterminį namų šildymą, neužtenka vien išstudijuoti šių konstrukcijų nuotraukas ir vaizdo įrašus apie jų įrengimą. Visas montavimo procesas yra labai sudėtingas.

Pirmiausia gręžkite šachtą, kurios apskaičiavimas priklausys nuo šių veiksnių:

  • pastato bendras plotas;
  • dirvožemio tipas statybvietės teritorijoje;
  • žemės plutos struktūros ypatumai;
  • klimato sąlygos.

Paprastai šachtos gręžimo ilgis gali svyruoti nuo 25 iki 100 metrų.

Tada reikia nuleisti šilumą sugeriančius vamzdžius į įrengtą šachtą. Iki tam tikros temperatūros pašildytas vanduo turi patekti į šilumos siurblį, kur suspaudžiamas ir vėliau perduodamas į šildymo sistemą.

Pagrindiniai šio šildymo metodo privalumai gyvenamajame name yra:

  • tokiu būdu energijos pagaminama daug daugiau, palyginus su daugeliu kitų sistemų;
  • sistemos įrengimo išlaidos atsiperka per trumpiausią įmanomą laiką;
  • šiuolaikinės šilumos tiekimo sistemos turi žymiai mažesnį aplinkos apsaugos indeksą, lyginant su geoterminiu variantu;
  • tokio šildymo įrengimas leis įrengti komunikacijas, kurios neišskirs jokių atmosferai kenksmingų medžiagų;
  • norint pagaminti geoterminę šilumą, visiškai nebūtina naudoti jokių angliavandenilių ar kitų cheminės kilmės elementų, o tai taip pat teigiamai veikia šios sistemos veikimo saugą ir apsaugo nuo galimo užsidegimo;
  • su sąlyga, kad sistema tinkamai sumontuota, tokio tipo šildymo sistemos tarnavimo laikas, kuris nepareikalaus papildomų remontui skurtų išlaidų, gali siekti 30 metų.

Gerai įrengta geoterminio šildymo sistema šeimininkams taps tikru lobiu ir leis ilgam pamiršti apie papildomų šildymo prietaisų naudojimą namuose, kurie dažnai kainuoja gana brangiai.

Suprojektuoti  ir sumontuoti tokią šildymo sistemą gana problematiška, todėl iškilus sunkumams teisingiau būtų kreiptis pagalbos į mūsų kvalifikuotus specialistus.

 

Grįžti atgal